Slovakya Vizesi - Slovakya Vize İşlemleri

Slovakya Vizesi - Slovakya Vize İşlemleri 5 100
TÜM ÜLKELER
SLOVAKYASLOVAKYA VİZESİ Vize bilgileri için lütfen aşağıdaki menüden "Vize Tipi" ve "Meslek" seçiniz.
VİZE TİPİ MESLEK
Önemli Uyarılar
Önemli Uyarılar

1- BORDO (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir.
2- YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve SİYAH (Diplomatik) pasaportlar vize uygulanmamaktadır. 
3- Tüm schengen ülkelerinin Ortak kararı gereği Pasaport süresi ilk alındığı tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.
4- Lütfen Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün imzalı ve pasaport temdit süresinin en az 6 ay olmasına dikkat ediniz. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız. Başkonsolosluk başvuru esnasında tüm evrakların orijinal’lerini görmek isteyebileceği gibi mevcut evrakların dışında da ek evrak talep edebilir.
5- Vize başvuru formları İngilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.
6- Slovakya sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. 
7- Slovakya Cumhuriyeti Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını pazartesi—Salı—Çarşamba ve Perşembe günleri 10.00--12.00 saatleri arasında kabul etmektedir. Vize bölümü Cuma günleri kapalıdır ve başvurular 4--5 iş gününde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur.
8- Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr-fuar-paskalya-dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı önemle hatırlatırız.
Örnek Vize Formları ÖRNEK VİZE FORMU DİLEKÇE ÖRNEĞİ