Polonya Vize İşlemleri - Polonya Vizesi

Polonya Vize İşlemleri - Polonya Vizesi 5 100
TÜM ÜLKELER
POLONYAPOLONYA VİZESİ Vize bilgileri için lütfen aşağıdaki menüden "Vize Tipi" ve "Meslek" seçiniz.
VİZE TİPİ MESLEK
Önemli Uyarılar
Önemli Uyarılar
1- BORDO (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir.
2- YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve SİYAH (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.
3- Tüm schengen ülkelerinin Ortak kararı gereği Pasaport süresi ilk alındığı tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.
4- Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını-- temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 AY  ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız. 
5- Polonya Başkonsolosluğunu tüm vize başvurularında 35mm X 45 mm boyutunda, yeni çekilmiş-rötuşsuz --arka fonu beyaz ve Biyometrik özelliklere sahip vesikalık resim istemektedir. (Bkz:Biyometrik Resim)
6- Vize başvuru formları Türkçe olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.
7- Polonya sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak orundadırlar.
8- Polonya Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını Pazartesi - Salı - Çarşamba ve Perşembe ve Cuma günleri 09.00 - 12.00 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 3-4 iş gününde sonuçlanmaktadır.
9- Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın  sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız
Örnek Vize Formları ÖRNEK VİZE FORMU DİLEKÇE ÖRNEĞİ