Norveç Vize İşlemleri - Norvec Vizesi

Norveç Vize İşlemleri - Norvec Vizesi 5 100
TÜM ÜLKELER
NORVEÇNORVEÇ VİZESİ Vize bilgileri için lütfen aşağıdaki menüden "Vize Tipi" ve "Meslek" seçiniz.
VİZE TİPİ MESLEK
Önemli Uyarılar
Firmamız sizin adınıza konsolosluğa başvuru yapmaya yetkilidir. 
 
1- BORDO (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir. 
2- YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve SİYAH (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır 
3- Tüm schengen ülkelerinin Ortak kararı gereği Pasaport süresi ilk alındığı tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.
4- Lütfen Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün imzalı ve pasaport temdit süresinin en az 6 ay olmasına dikkat ediniz. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız.
5- Norveç Kraliyet Büyükelçiliği Acente’leri aracı olarak kabul etmemekte vize başvuruları Ankara’daki Büyükelçiliğe şahsen yapılmaktadır. Norveç Kraliyet Büyükelçiliği başvuru esnasında tüm evrakların İngilizce veya Norveç’ce tercümeleri istemekte olup ayrıca mevcut evrakların dışında da ek evrak talep edebilir.
6- İstanbul'dan Norveç vizesi için başvuru yapmak isteyen yolcularımız ise İstanbul Macaristan Başkonsolosluğuna müracaat etmeleri gerekmektedir. İstanbul'dan yapılacak olan vize başvuruları Cuma hariç hergün saat: 14.00 te yapılmakta ve Evrak olarak Macaristan Konsolosluğuna ibraz edilen evraklarla aynıdır.
7- Vize başvuru formları Fransızca ve İngilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.
8- Norveç /Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. 
9- Norveç Kraliyet Büyükelçiliği vize bölümü tüm vize başvurularını pazartesi—Salı—Çarşamba ve Perşembe günleri 09.00—12.00---Cuma günleri ise 09.00—10.30 saatleri arasında kabul etmektedir.Başvurular 2-3 işgününde sonuçlanmaktadır.Expres vize uygulaması yoktur.
10- Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr-fuar-paskalya-dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı önemle hatırlatırız.
Örnek Vize Formları ÖRNEK VİZE FORMU DİLEKÇE ÖRNEĞİ