Moldova Vizesi - Moldova Vize İşlemleri

Moldova Vizesi - Moldova Vize İşlemleri 5 100
TÜM ÜLKELER
MOLDOVAMOLDOVA VİZESİ Vize bilgileri için lütfen aşağıdaki menüden "Vize Tipi" ve "Meslek" seçiniz.
VİZE TİPİ MESLEK
Önemli Uyarılar
1- BORDO (Normal) ve YEŞİL (Hususi) pasaportlara vize uygulanmaktadır 
2- GRİ (Hizmet) ve SİYAH (Diplomatik) pasaportlardan vize istenmemektedir.
3- Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını-- temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 AY ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız. 
4- Vize başvuru formları Türkçe--Moldova'ca--Fransızca ve İngilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. (Vize başvuru formu için tıklayınız)
5- İstanbul Moldova Konsolosluğu tüm vize başvurularını hafta içi hergün 09.00—12.00 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 3 -4 iş gününde sonuçlanmaktadır. Moldova Fahri Konsolosluğu Expres vize uygulaması olup ücret farkı ödenmesi durumunda vizeler aynı gün içinde verilmektedir.
6- Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.
Örnek Vize Formları ÖRNEK VİZE FORMU DİLEKÇE ÖRNEĞİ