Mısır Vizesi - Mısır Vize İşlemleri

Mısır Vizesi - Mısır Vize İşlemleri 5 100
TÜM ÜLKELER
MISIRMISIR VİZESİ Vize bilgileri için lütfen aşağıdaki menüden "Vize Tipi" ve "Meslek" seçiniz.
VİZE TİPİ MESLEK
Önemli Uyarılar
1- BORDO (Normal) Pasaportlardan vize istenmektedir. 
2- YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve SİYAH (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır. 
3- Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını-- temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay olmasını ve Pasaportta enaz 1 tane  boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir.
4- Vize başvuru formları Türkçe--Fransızca--İngilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz  olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. (Vize başvuru formu için tıklayınız)
5- Mısır Başkonsolosluğu tüm vize müracaatlarını  hafta içi her gün 10.00—12.00 saatleri arasında kabul etmekte ve başvuruları 15 günde sonuçlanmaktadır.Expres vize uygulaması yoktur.
6- Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın  sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.
Örnek Vize Formları ÖRNEK VİZE FORMU DİLEKÇE ÖRNEĞİ