İtalya Vizesi - İtalya Vize İşlemleri

İtalya Vizesi - İtalya Vize İşlemleri 5 100
TÜM ÜLKELER
İTALYAİTALYA VİZESİ Vize bilgileri için lütfen aşağıdaki menüden "Vize Tipi" ve "Meslek" seçiniz.
VİZE TİPİ MESLEK
Önemli Uyarılar
Firmamız sizin adınıza vize başvurularınızı yapmaya yetkilidir.
  1. BORDO (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir.
  2. YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve SİYAH (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır. 
  3. Tüm schengen ülkelerinin Ortak kararı gereği Pasaport süresi ilk alındığı tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.
  4. Pasaportunuzun seyehatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay süresi ve en az 2 adet boş vize sayfasının bulunmasını istenmektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızdaki schengen vizelerini göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız.
  5. İtalya Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında yeni çekilmiş, rötuşsuz -- arka fonu beyaz ve Biometrik özelliklere sahip vesikalık resimleri kabul etmektedir.
  6. Vize başvuru formları İtalyanca ve Türkçe olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve 3 adet imza bölümü pasaport sahibi tarafından mutlaka imzalanmalıdır. Seyahat edecek her çocuk için ayrıca bir vize formu doldurulmalı ve 18 yaş altı çocukların vize başvuru formunu 3 adet imza bölümünün hem Annenin hemde Babanın imzalaması gerekmektedir.!
  7. Konsolosluk boş pasaportlu ve ilk defa schengen vizesi alacak yolcuları gerekli gördüğü durumlarda şahsi görüşmeye çağırmakta ve listede bulunan evrakların dışında ek evrak talep edebilir. İstanbul İtalya Başkonsolosluğu 18 yaşından küçük çocuklardan her durumda (Tek başına yada Ebeveynler ile beraber seyahat etseler dahi) hem Anne ve hem de Babadan Noter onaylı ORJİNAL MUVAFAKATNAME istenmektedir.
  8. Belirli bir maddi geliri olmayan---ebeveynlerinden ayrı olarak seyehat edecek ve tek başına vize başvurusu yapacakların (18 yaş üstü olup çalışmayan ev kızı --18 yaşından büyük öğrenciler ve Askerden yeni terhis olan vb) kendilerini maddi olarak destekleyen kişilerin (Anne-babanın) evraklarını getirdikleri  ebeveynlerinden tüm masrafları karşılayacaklarına dair imzalı bir dilekçeyle beraber-- İmza eşleşmesi için dilekçedeki imzanın o şahısa ait olduğunu ispatlayan resmi bir evrak beyan etmelidirler!! ( Sürücü belgesinin önlü-arkalı fotokopisi veya  var ise pasaportunun resimli ve imzalı sayfalarının fotokopileri yada var ise İmza beyannamesi)
  9. İtalya / Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. 
  10. Değerli yolcularımız vize başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması --bayram, yılbaşı--sömestr--fuar--paskalya--dil okulu vb. gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.
Örnek Vize Formları ÖRNEK VİZE FORMU DİLEKÇE ÖRNEĞİ