İspanya Vize İşlemleri - İspanya Vizesi

İspanya Vize İşlemleri - İspanya Vizesi 5 100
TÜM ÜLKELER
İSPANYAİSPANYA VİZESİ Vize bilgileri için lütfen aşağıdaki menüden "Vize Tipi" ve "Meslek" seçiniz.
VİZE TİPİ MESLEK
Önemli Uyarılar
  1. BORDO (Normal) Pasaportlardan vize istenmektedir. 
  2. YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve SİYAH (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır. 
  3. Tüm schengen ülkelerinin Ortak kararı gereği Pasaport süresi ilk alındığı  tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden  schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir. 
  4. Pasaportunda geçerli schengen vizesi bulunan ve sonradan yeni pasaport alan yolcuların  ispanya'ya seyahat etmeden  önce eski pasaportlarında bulunan geçerli schengen vizelerini mutlaka yeni pasaportlarına aktarmalarını aksi halde ülkeye alınmama riskini önemle hatırlatırız. 
  5. Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız. 
  6. Konsolosluk vize başvurularında yeni çekilmiş--rötuşsuz ve arkası beyaz fonlu vesikalık resim istemektedir.  Vize başvurusu için vereceğiniz resmin son 3 ay içinde çekilmiş ve pasaportunuzdaki daha önceki aldığınız vizelerde kullanılmamış olduğuna dikkat ediniz!!. Poloraid--biometrik ve renkli fotokopi olan resimler kabul edilmemektedir.!! 
  7. Anne ve Baba dan ayrı yada herhangi birisi ile seyehat edecek olan 18 yaşından küçük çocuklar için Noter onaylı Orjinal MUVAFAKATNAME istenmektedir. 
  8. Vize başvuru formları Türkçe  olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. 
  9. İspanya/Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. 
  10. Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb. gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız. 

Örnek Vize Formları ÖRNEK VİZE FORMU DİLEKÇE ÖRNEĞİ