İngiltere Vizesi - İngiltere Vize İşlemleri

İngiltere Vizesi - İngiltere Vize İşlemleri 5 100
TÜM ÜLKELER
İNGİLTEREİNGİLTERE VİZESİ Vize bilgileri için lütfen aşağıdaki menüden "Vize Tipi" ve "Meslek" seçiniz.
VİZE TİPİ MESLEK
Önemli Uyarılar
Randevu - Parmakizi gibi konularla ilgili tüm bilgileri aşağıdaki linkten alabilirsiniz!!
https://www.visainfoservices.com/Pages/Content.aspx?tag=Welcome_Page&language=9
  1. BORDO (Normal) YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve SİYAH (Diplomatik) tüm T.C  pasaportlarından vize istenmektedir. 
  2. Konsolosluk Pasaportunuzun temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 AY ve İngiltere nin Pasaporta kayıtlı çocuklarada vize ücreti uygulaması bulunduğundan dolayı pasaportta seyehat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız.Sayfaları yırtılmış olan pasaportlar kesinlikle işleme alınmamaktadır!! 
  3. Vize başvuru formları İngilizce olarak hazırlanmıştır. (Elektronik ortamda  eksiksiz olarak doldurunuz,  print ederek  imzalayınız ve  başvuru sırasında mutlaka yanınızda bulundurunuz!)  
  4. İngiltere Başkonsolosluğu yeni çekilmiş-rötuşsuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip vesikalık resimleri istediğini istenilen özelliklere sahip olmayan resimleri ve dolayısıyla ekte bulunan evrakların  başvurusunu kesinliklekabul etmeyeceğini mevcut evrakların dışında da ek evrak isteyebileceğini veya şahsen görüşmeye çağırabileceğinizi önemle hatırlatırız.   
  5. Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız. 

Örnek Vize Formları ÖRNEK VİZE FORMU DİLEKÇE ÖRNEĞİ