Hindistan Vize İşlemleri - Hindistan Vizesi

Hindistan Vize İşlemleri - Hindistan Vizesi 5 100
TÜM ÜLKELER
HİNDİSTANHİNDİSTAN VİZESİ Vize bilgileri için lütfen aşağıdaki menüden "Vize Tipi" ve "Meslek" seçiniz.
VİZE TİPİ MESLEK
Önemli Uyarılar
  1. BORDO (Normal) YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve SİYAH (Diplomatik) tüm T.C pasaportlarından vize istenmektedir.
  2. Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 AY ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız. 
  3. Yeni (Çipli) pasaport ile vize başvurusu yapacak olan yolcular var ise eski pasaportlarını eğer yoksa Pasaport şubeden alacakları protokol yazısı ibraz etmek zorundadırlar.!! 
  4. Hindistan Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında yeni çekilmiş, rötuşsuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip vesikalık resimleri kabul etmektedir. 
  5. Vize başvuru formları Türkçe--İngilizce ve Hintçe olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. 
  6. Değerli yolcularımız başvurularınızı, Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız. 
  7. Hindistan Başkonsolosluğu tüm vize müracaatlarını Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 09.30 - 11.30 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 1-2 iş gününde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur. 

Örnek Vize Formları ÖRNEK VİZE FORMU DİLEKÇE ÖRNEĞİ