Fransa Vize İşlemleri - Fransa Vizesi

Fransa Vize İşlemleri - Fransa Vizesi 5 100
TÜM ÜLKELER
FRANSAFRANSA VİZESİ Vize bilgileri için lütfen aşağıdaki menüden "Vize Tipi" ve "Meslek" seçiniz.
VİZE TİPİ MESLEK
Önemli Uyarılar
 1. Fransa Konsolosluğu aracı kurum ile çalışmaya başlamış olup konsolosluk randevulu olarak çalışıp parmak izi uygulamasına geçmiştir. 
 2. BORDO (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir. YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve SİYAH(Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.
 3. Schengen ülkelerinin konsoloslukları veriliş tarihi 10 yıldan eski olan Pasaportlara vize vermeyecek olup  eski pasaportlu yolcuların pasaportlarını mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir. Bu uygulama sedece yeni vize alımında geçerli olup Eski pasaportunda geçerli schengen vizesi bulunan yolcular vize süreleri bitene kadar eski pasaportlarını kullanıp seyahat edebilirler. 
 4. Pasaport'unuzda enaz 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve Temdit süresi vize başvuru tarihinden itibaren en az 6 ay olmalıdır. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacaktır. Eski tip pasaportlarda ''Gümrük ve döviz kayıtları'' sayfalarına vize uygulamamaktadır. 
 5. Fransa Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında yeni çekilmiş, rötuşsuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip vesikalık resimleri kabul etmektedir.! 
 6. Vize başvuru formları Fransızca olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve formun 37.soru ile vize formunun son sayfasında bulunan beyannamenin altındaki imza bölümü mutlaka  pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. (Vize Başvuru formu için tıklayınız) 
 7. Değerli yolcularımız Fransa başkonsolosluğunun uygulaması gereği son 3 yıl içerisinde alınmış ve 30 gün kalış süresi bulunmayan pasaportlar boş pasaport muamelesi göreceğinden başvurularınızda şahsi evraklarınıza özellikle banka hesap cüzdanınızın iyi düzeyde olmasına özen gösteriniz.!!  
 8. Yolcuların beraber seyahat edecekleri kişilerin var ise geçerli vize fotokopilerini yada var ise yeşil pasaportlarının fotokopilerini ibraz etmelerinin vize alımı sırasında referans olacağını hatırlatırız.
 9. Konsolosluk vize başvurularını 3--4 iş gününde sonuçlandırmaktaolup bu süre konsolosluktan kaynaklanan istisnai ve özel nedenlerden dolayı uzayabilmektedir.
 10. Pasaportlarını ayrı şehirden çıkarıp çalıştığı işyeri ve iş evrakları başka bir şehirden olan yolcuların vize başvurularını yaparken istenilen evraklara ek olarak ikametgah ve üzerlerine ait bulunan elektirik--su--telefon--doğalgaz faturalarından bir tanesini ibraz etmeleri gerekmektedir.
 11. Anne--babasından ayrı olarak akrabaları ile seyahat edecek (Teyze-hala-dayı-amca-nine-dede vb) çocukların vize başvuruları sırasında ebeveyn'lerinin evraklarına ilave olarak akrabalık bağını gösteren ve Nüfus dairesinden alınmış onaylı Aile toplum kağıdı ibraz etmeleri gerekmektedir. 
 12. Değerli yolcularımız Fransa Başkonsolosluğu vize başvurularında genel olarak istenen evrakların fotokopilerini istemektedir. Konsoloslukça istenmedikçe lütfen orjinal evrak göndermeyiniz.! Konsolosluğun istememesine rağmen gönderilen evrakların kaybolmasından dolayı firmamız kesinlikle sorumlu olamayacağını önemle belirtmek isteriz.!! 
 13. Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların Aracı kurumlar ve randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

Örnek Vize Formları ÖRNEK VİZE FORMU DİLEKÇE ÖRNEĞİ