Finlandiya Vize İşlemleri - Finlandiya Vizesi

Finlandiya Vize İşlemleri - Finlandiya Vizesi 5 100
TÜM ÜLKELER
FİNLANDİYAFİNLANDİYA VİZESİ Vize bilgileri için lütfen aşağıdaki menüden "Vize Tipi" ve "Meslek" seçiniz.
VİZE TİPİ MESLEK
Önemli Uyarılar
1- BORDO (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir.
2- YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve SİYAH (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.
3- Tüm schengen ülkelerinin Ortak kararı gereği Pasaport süresi ilk alındığı  tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden  schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.
3- Büyükelçilik  Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını-- pasaportun  temdit süresinin  Seyahat tarihinden itibaren  en az  6 AY   ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek kişi kadar boş vize sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans olacağını da unutmayınız. 
4- Finlandiya Büyükelçiliği  tüm vize başvurularında kafa uzunluğu 45X35 mm boyutunda, (yüz yüksekliği 32 ile 36 mm ) yeni çekilmiş-rötuşsuz ve arka fonu beyaz, Biyometrik  özelliklere sahip vesikalık resim istemektedir. (Bkz.Biometrik Resim)
5- Vize başvuru formları İngilizce olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. (Vize Başvuru formu için tıklayınız)
6- Finlandiya / Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar.
7- Finlandiya vizesi için İstanbul' daki Finlandiya Fahri Konsolosluğu da müracaatları kabul etmekte fakat vizeler Ankara daki Büyükelçilik tarafından verilmektedir.  
8- Finlandiya Büyükelçiliği  tüm vize müracaatlarını Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe 10.00—12.00 saatleri arasında kabul etmekte (Büyükelçilik Cuma günleri--İstanbuldaki Finlandiya Fahri Başkonsolosluğu ise P.tesi ve Cuma günleri kapalıdır.) Başvurular 7-10 günde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur.
9- Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini  dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın  sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

Örnek Vize Formları ÖRNEK VİZE FORMU DİLEKÇE ÖRNEĞİ