Çin Halk Cumhuriyeti Vize İşlemleri

Çin Halk Cumhuriyeti Vize İşlemleri 5 100
TÜM ÜLKELER
ÇİN HALK CU.ÇİN HALK CU. VİZESİ Vize bilgileri için lütfen aşağıdaki menüden "Vize Tipi" ve "Meslek" seçiniz.
VİZE TİPİ MESLEK
Önemli Uyarılar
  1. BORDO (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir.
  2. YEŞİL (Hususi) (30 gün)  GRİ (Hizmet) ve SİYAH (Diplomatik) tüm pasaportlara vize uygulanmamaktadır.
  3. İstanbul Çin Halk Cumhuriyeti  Başkonsolosluğu  18 Ekim 2011 tarihinden itibaren tüm vize başvurularında yeni çıkan Bordo renkli ve çipli pasaportları kabul edileceğini ve bu tarihten sonra  eski tip Lacivert pasaportları  işleme almayacağını önemle hatırlatırız.  
  4. Pasaport (Pasaport  sahibi tarafından imzalanmış Temdit süresi seyehatin bitiş tarihinden itibaren en az 6  Ay  ve  Pasaporta kayıtlı seyahat  edecek kişi kadar  boş vize sayfasının bulunması  gerekmektedir. Pasaportun  ''Açıklamalar '' ile  ''Gümrük ve döviz  kayıtları'' sayfalarına vize  basılmamaktadır!!)  Eğer daha önce aldığınız çin vizeleri  eski pasaportunuzda bulunuyorsa mutlaka gösteriniz. Bunları göstermenizin sizin için referans  olacağınıda unutmayınız. 
  5. Pasaporta kayıtlı Çocuklara da  vize uygulanmakta ve vize ücreti istenmektedir. Seyahat eden çocuklar için ebeveynlerden  mutlaka noterden muvafakatname istenmektedir. 
  6. Çin  Başkonsolosluğu Vizeleri  1 Ay Tek Girişli (SINGLE) ve 3 Aylık 2 girişli (DUBLE) olarak vermektedir. Vize formu doldururken lütfen gidiş tarihinize dikkat ediniz!!
  7. Acentalar Türkiye' de sadece Oturma ve Çalışma müsadesi olan yabancıların vize başvurularını yapabilmektedir. Çin  Konsolosluğu bazı durumlarda yabancının kendi ülkesinin Elçilik yada  konsolosluğundan Vatandaşlık yazısı istemektedir!! 
  8. Vize başvuru formları Çince ve Türkçe  olarak hazırlanmış olup eksiksiz, tam olarak büyük harflerle doldurulmalı ve mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. 
  9. Çin Halk cumhuriyeti Başkonsolosluğu  vize müracaatlarını Pazartesi - Çarşamba ve Cuma günleri  kabul etmekte ve Konsolosluk Salı ve Perşembe günleri kapalı olduğu için işlem yapmamaktadır.  Normal başvurular 5 işgününde Expres başvurular ise 3 iş gününde sonuçlanmaktadır. 
  10. Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı ve özellikle  fuar  gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluğunda  çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan  bilgilerin doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız. 

Örnek Vize Formları ÖRNEK VİZE FORMU DİLEKÇE ÖRNEĞİ