Bulgaristan Vizesi - Bulgaristan Vize İşlemleri

Bulgaristan Vizesi - Bulgaristan Vize İşlemleri 5 100
TÜM ÜLKELER
BULGARİSTANBULGARİSTAN VİZESİ Vize bilgileri için lütfen aşağıdaki menüden "Vize Tipi" ve "Meslek" seçiniz.
VİZE TİPİ MESLEK
Önemli Uyarılar
Firmamız sizin adınıza  konsolosluğa  başvuru  yapmaya yetkilidir.

1-  BORDO (Normal)  pasaportlardan vize istenmektedir. 
2-  GRİ (Hizmet) ve SİYAH (Diplomatik)  pasaportlara  vize uygulanmamaktadır. (Bkz.Vize Rejim Tablosu)
3- YEŞİL (Hususi)  pasaportlardan 6 Ay içerisinde 90 gün vize istenmemektedir.
4- Konsolosluk  Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport  sahibi tarafından imzalı olmasını  temdit süresinin  seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az  6  AY ve en az 1 adet  boş vize  sayfasının bulunmasını istemektedir.
5- Bulgaristan Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında yeni çekilmiş, rötuşsuz ve arka fonu beyaz özelliklere sahip  biometrik resimleri  kabul etmektedir.
6-  Vize başvuru formları Türkçe  olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve pasaport sahibi tarafından  imzalanmalıdır. 
7- İstanbul  Bulgaristan Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını  hafta içi hergün 09.00--12.00 saatleri arasında kabul etmekte ve  başvurular  7--8  iş gününde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması  bulunmamaktadır.!!
8- Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram - yılbaşı- sömestr - fuar - paskalya - dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı  olan  bilgilerin doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.
Örnek Vize Formları ÖRNEK VİZE FORMU DİLEKÇE ÖRNEĞİ