Avusturya Vize İşlemleri - Avusturya Vizesi

Avusturya Vize İşlemleri - Avusturya Vizesi 5 100
TÜM ÜLKELER
AVUSTURYAAVUSTURYA VİZESİ Vize bilgileri için lütfen aşağıdaki menüden "Vize Tipi" ve "Meslek" seçiniz.
VİZE TİPİ MESLEK
Önemli Uyarılar
  1. BORDO (Normal) Pasaportlardan vize istenmektedir. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)
  2. YEŞİL (Hususi), GRİ (Hizmet) ve SİYAH (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır. (Bkz:Vize Rejimi Tablosu)
  3. Tüm schengen ülkelerinin  Ortak kararı  gereği  Pasaport  süresi ilk alındığı  tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın pasaportlarını mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.
  4. Konsolosluk Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 AY ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek kişi kadar  boş vize sayfasının bulunmasını  istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için  referans olacağını da unutmayınız.
  5. Ankara Avusturya Büyükelçiliği ve İstanbul Avusturya Başkonsolosluğu Randevu sistemi  ile çalışmaya başlamış olup  Acente’leri aracı olarak kabul  etmemekte  dolayısıyla tüm  vize  başvurular  şahsen yapılmaktadır.
  6. Vize başvuru formları Almanca ve Türkçe olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.
  7. Avusturya/Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası  yaptırmak zorundadırlar. (Bkz:Seyahat sağlık sigortası)  
  8. Avusturya Başkonsolosluğu  vize müracaatlarını Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri  08.30 - 12.00 saatleri kabul etmekte ve başvurular 3-4 iş gününde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur.
  9. Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb. gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

Örnek Vize Formları ÖRNEK VİZE FORMU DİLEKÇE ÖRNEĞİ