Amerika Vize İşlemleri - Amerika Vizesi

Amerika Vize İşlemleri - Amerika Vizesi 5 100
TÜM ÜLKELER
AMERİKAAMERİKA VİZESİ Vize bilgileri için lütfen aşağıdaki menüden "Vize Tipi" ve "Meslek" seçiniz.
VİZE TİPİ MESLEK
Önemli Uyarılar
  1. BORDO (Normal)  YEŞİL (Hususi)  GRİ (Hizmet)  ve SİYAH (Diplomatik)  tüm Türkiye Cumhuriyeti pasaportlarına  vize uygulanmaktadır. (Bkz: Vize Rejim Tablosu) 
  2. Pasaportunuzun  temdit süresinin  seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az  6  Ay  (Tercihen 1 yıl) olması ve en az 2 adet boş vize sayfası bulunmalıdır. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans  olacağını da unutmayınız.. Sayfaları  yırtılmış  olan   olan pasaportlar  kesinlikle işleme alınmamaktadır! 
  3. Vize başvuru formları  İngilizce olarak hazırlanmıştır. Göçmen olmayan vize başvuruları için, internet üzerinden yeni elektronik başvuru formu DS-160 doldurmalıdır. DS-160 formunu doldurduktan sonra, müracaatçıların kişisel bilgilerinin ve barkod onay numarasının bulunduğu sayfayı print etmeleri gerekmektedir.  Adayların randevu günü konsolosluğa gelirken, onay sayfasının çıktısını yanlarında getirmeleri  gerekmektedir.                                    
  4. A.B.D  Başkonsolosluğu  vize başvurularında  resmin boyutları 50 mm X 50 mm olmalı ve baş fotoğrafın ortasında yer almalıdır.   
  5. Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı en az  6--8 hafta  önceden yapmanızı  ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan  bilgilerin doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.  
     NOT: Seyahat tarihinden en erken 4 ay öncesinden vize başvurunuzu yapabilirsiniz !!


Örnek Vize Formları ÖRNEK VİZE FORMU DİLEKÇE ÖRNEĞİ